Kas ir auto diagnostika?

Auto diagnostikaAuto diagnostika ir automašīnas vizuālā un datordiagnostikas pārbaude. Auto diagnostika ir nepieciešama, lai automašīnai laicīgi atklātu defektus, kas var būtiski ietekmēt turpmāko mašīnas remonta cenu. Ar dažādu moderno ierīču palīdzību ir iespējams noteikt pat sarežģītākas kļūmes, kuras nav iespējams pateikt ar vienkāršu pārbaudi. Mēs piedāvājam izmantojot datoru noteikt Jūsu automašīnas defektus, kurus mehāniķis nolasīs koda veidā, lai noteiktu problēmas tiešsaistē un dotu Jums precīzu informāciju.

Auto diagnostikas laikā mehāniķis var noteikt tādas problēmas kā ritošās daļas defektus, bremžu sistēmas un stūres iekārtas defektus, gaisa un dzesēšanas šķidruma temperatūru, koroziju, kloķvārpstas un sadales vārpstas stāvokli un droseļvārsta atvērumu u.c. Atklājot šos  u.c defektus laicīgi, Jūs ietaupīsiet līdzekļus un būsiet droši atrodoties uz ceļa.

Auto datordiagnostika dod iespēju savlaicīgi un precīzi konstatēt auto bojājumus un defektus, tādēļ ir iespēja veikt nepieciešamos labojumus un remontdarbus laicīgi. Bet tas nav vienīgais iemesls, lai veiktu auto diagnostiku, tā var uzlabot degvielas patēriņu, noteikt aptuvenu automašīnas darbības laiku un iespējamās problēmas, kā arī pārliecināties par auto reālo vērtību to pērkot vai pārdodot. Šie ir tikai daži iemeslu, kuru dēļ ir vērts ieguldīt savas automašīnas diagnostikā.

Ne mazāk svarīgi ir tas, ka savlaicīgi veikta auto diagnostika ir viens no faktoriem, kā dēļ automašinas kalpo ilgāku laiku. Rūpes par mašīnu atspoguļojas tās darbībā un nākotnē arī remontdarbu rēķinā. Savlaicīga problēmas atklāšana samazina izmaksas un laiku to remontējot.

Uzticiet auto diagnstoki mums! Capital autoservisā veiksim auto diagnostiku, lai Jūsu auto būtu kā jauns pēc iespējas ātrāk!

Kad ir jāveic auto diagnostika?

Lai gan ir svarīgi veikt auto diagnostiku profilaksei, tomēr ir svarīgi zināt, kad ir nepieciešams to veikt steidzami. Kā viens no iemesliem ir ziņojums vadības paneļa indikatorā, kas parasti izpaužas kā lampiņas iedegšanās, “Check engine” vai EPC, kas brīdina Jūs par to, ka automašīnai ir nepieciešama auto diagnostika, lai noteiktu problēmu. Citas pazīmes ir dažādas skaņas no mašīnas apakšas vai motora, kas var būt gan grabēšana, gan čīkstēšana, kā arī sīkšana un citas skaņas, kurām nebūtu jābūt. Šīm skaņām bieži vien uzmanība netiek pievērsta līdz brīdim, kad tās paliek regulāras, tāpēc mēs iesakām pat pie mazākā aizdomīgā troksnīša vērsties pie mums un veikt auto diagnostiku. Citas pazīmes var būt automašīnas neturēšanās uz ceļa, bremžu problēmas un citas, kuras ir nepieciešams diagnosticēt uzreiz.

Auto diagnostikas veidi

Auto diagnostikai var būt dažādi veidi – kopējā auto diagnostika vai konkrētu mašīnas daļu diagnostika.

Ritošās daļas diagnostika ir nepieciešama, ja jūtat mašīnas savērsumu uz vienu pusi braucot, nevienmērīgs riepu nodilums, bremžu sistēmas problēmas. Šajā pārbaudē tiek pārbaudīta bremžu sistēma – bremžu pretbloķēšana, vilkmes kontroles un stabilitātes sistēmu diagnostika, kā arī bremžu pārbaude. Transmisijas pārbaude, kurā tiek skatīta automātisko ātrumkārbu vadības sistēma un auto transmisija. Balstiekārtas diagnostika ietver elektroniskās stūres iekārtas un maināma piekares augstuma sistēmu diagnostiku, kā arī rokasbremzes diagnostiku un pārbaudi.

Elektrosistēmu diagnostika ietver auto elektrosistēmu pārbaudi, klimata kontroles pārbaudi (ventilācijas un autonomās apsildes sistēmas, auto apsilde), drošības spilvenu pārbaudi un akumulatora pārbaudi (akumulatora, ģenerātora, startera pārbaude).

Dzinēja diagnostika pārbauda dzinēja diagnostiku un pārbaudi, kas ietver motora vadības sistēmu, vadības bloka u.c. pārbaudi, auto dzinēja bojājumu noteikšanu, auto dzesēšanas sistēmu u. c. Dzinēja diagnostika pārbauda arī aizdedzes, degvielas un izplūdes sistēmas.

Lai Jūsu automašīna ripotu vēl ilgi, griezieties pie mums, lai veiktu augstas kvalitātes auto diagnostiku! Atrodamies Valmiera, Voldemāra Baloža iela 13, LV-4201