Kas ir automašīnas apgaismošanas sistēma un kādas ir tās funkcijas?

Gaismas lukturu regulēšanaAutomašīnas apgaismošanas sistēma sastāv no dažādām apgaismošanas un signalizēšanas ierīcēm, kas nodrošina savu un citu drošību uz ceļa. Parasti tās atrodas priekšpusē, sānos un aizmugurē. Automašīnas apgaismošanas sistēmai ir dažādas funkcijas:

  • nodrošina transportlīdzekļa redzamību tumšajā diennakts laikā
  • palielina automašīnas vadītāja redzamību uz ceļa tumšajā diennakts laikā
  • uzrāda informāciju par automašīnas klātbūtni, atrašanās vietu, lielumu un virzienu

Automašīnas lukturi nodrošina automašīnas redzamību un šofera redzamību uz ceļa, kas padara katru braucienu patīkamu un drošu. Ir svarīgi, lai automašīnas lukturi ne tikai degtu, bet arī būtu noregulēti tā, lai tie sniegtu vislabāko apgaismoju un neapžilbinātu pretim braucošās automašīnas vadītājus, kas var izraisīt bīstamas situācijas, tāpēc Formatik autoserviss piedāvā gaismas lukturu regulāciju, lai nodrošinātu komfortu un drošību uz ceļa.

Kādi ir automašīnas gaismu veidi?

Ir dažādi automašīnas apgaismošanas veidi:

  • Tuvie vai dienas gaismas lukturi – parasti tie ir piestiprināti automašīnas priekšpusē un to galvenais uzdevums ir apgaismot ceļu. Šie lukturi ir spēcīgi, kā arī tiem ir atstarojošais elements. Tos var izmantot ne tikai diennakts tumšajā laikā, bet arī nepietiekamas redzamības gadījumā, piemēram, miglas. Šīs gaismas ir piestiprinātas automašīnas iekšējā daļā, pie kuras ir piestiprināts galvenais panelis. Šiem lukturiem ir trīs galvenie komponenti: atstarotāji, kvēldiegs un speciālas lēcas, kuras ir cieši piestiprinātas hermētiskajam blokam. Šie lukturi var būt dažādu formu, dizainu, materiālu, izmēru, kā arī krāsu, bet visbiežāk sastopamā ir apaļa forma, jo to ir visvieglāk ražot. Parasti šie lukturi ir izgatavoti no plastmasas un ir pa pāriem. Šie ir vieni no automašīnas pamatapgaismojomumiem, tāpēc ir svarīgi, lai tie būtu darba kārtībā un pareizi noregulēti.
  • Aizmugurējie lukturi – parasti šiem lukturiem ir sarkana vai caurspīdīga virsbūve un tie ir uzstādīti automašīnas aizmugurējā daļā. Tie parasti ir pāru lukturi un darbojas, lai informētu citus autovadītājus par automašīnas virzienu. Aizmugurējās daļas lukturi ir šādi: signāla vai pagrieziena gaismas lukturi, kas parasti ir dzeltenas krāsas un tiek izmantoti, lai norādītu transportlīdzekļa virzienu (manevru) pa labi vai pa kreisi. Ir ļoti būtiski, lai šie lukturi būtu darba kārtībā, lai neradītu bīstamas situācijas uz ceļa.

   Atpakaļgaitas lukturi ir paredzēti, lai norādītu to, ka transportlīdzekļa virziens būs atpakaļgaitā.

   Bremžu lukturi ir paredzēti, lai brīdinātu vadītājus par cita transportlīdzekļa klātbūtni tumšā diennakts, lietainā vai miglas laikā, kā arī par bremzēšanas manevru.

  • Tālās gaismas lukturi – paredzēti, lai nodrošinātu tālāku apgaismojumu transportlīdzekļa priekšā, kas uzlabo un palielina attālu objektu redzamību naktī. Šie lukturi parasti ir uzstādīti virs automašīnas bufera. Parasti tos izmanto kopā ar priekšējiem lukturiem, lai palielinātu redzamību. Nereti braukšana diennakts tumšajā laikā var būt nogurdinoša, tāpēc ir svarīgi, lai redzamība būtu patīkamāka un vieglāka.
  • Sānu gabarītlukturi – visbiežāk šie lukturi ir piestiprināti automašīnas priekšpusē plastmasas apvalkā. Tas ir izstrādāts, lai uzlabotu automašīnas redzamību un drošību.
  • Miglas lukturi – šie lukturi ir paredzēti, lai palielinātu automašīnas redzamību nepietiekamas redzamības apstākļos vai diennakts tumšajā laikā. Parasti tos lieto atsevišķi vai kopā ar dienas gaismas lukturiem.
  • Salona apgaismojums – tas sastāv no dažādu veidu apgaismojuma ierīcēm, ko izmanto transportlīdzekļa iekšējā daļā. Salona apgaismojums galvenokārt sastāv no gaismas un galvenajiem displejiem. Salona gaismas ir ļoti jaudīgas un ir uzstādītas priekšā vai durvīs.

Lukturu novietojums un darbība ir būtisks aspekts, lai pārvietošanās būtu patīkama un droša. Formatik autoserviss piedāvā gaismas lukturu regulēšanu un mainīšanu pēc katras automašīnas standartiem.