Kad ir jāveic ģeometrijas pārbaude?

Ģeometrijas pārbaudePareiza automašīnas riteņu ģeometrija ir svarīga, lai automašīna būtu stabilāka, tādējādi braukšana būtu drošāka un komfortablāka. Ir dažādi iemesli kādēļ ir jāveic ģeometrijas pārbaude, tie ir:

  • nevienmērīgs riepu nodilums;
  • auto ir nestabils un tā gaita ir jākoriģē ar stūri;
  • automašīnai ir tendence “vilkt” uz sānu un stūre ir jāvada ar piepūli;
  • ir gadījies iebraukt lielā bedrē;
  • pēc ritošās daļas remonta;
  • reizi gadā veikt apskati profilaksei

Ģeometrijas pārbaudes un regulēšanas laikā tiek mērīti dažādi aspekti:

  • ritentiņa pārbaude – augšējā šarnīra savienojuma priekšējais un aizmugurējais slīpums attiecībā pret apakšējo šarnīru. Ja skatās uz transportlīdzekli no sāniem, ja šarnīra augšdaļa ir vērsta pret automašīnas aizmuguri, tad ritentiņš ir pozitīvs. Ja tas ir vērsts uz priekšu, tas ir negatīvs. Nepareiza pozīcija ietekmē virziena stabilitāti, ietekmē stūrēšanu un automašīnas “nēsāšanu” uz sāniem braucot lielā ātrumā;
  • pacēluma pārbaude – tas ir riteņa leņķis, skatoties no priekšas. Ja riteņa augšdaļa ir noliekusies no automašīnas, tad tā ir pozitīva, ja tā ir vērsta uz leju, tad atstatums ir negatīvs. Jo vairāk virsmas ir starp automašīnu un ceļu, jo labāka ir tās saķere un stabilitāte. Nepareiza pozicionēšana var izraisīt lielāku riepu nodilumu un traucētu vadību;
  • attālums starp riteņiem – viena priekšējā riteņa attālums no otra. Ja labais ritenis ir tālāk nekā kreisais, tad tas ir pozitīvs, ja kreisais ritenis ir tālāk nekā labajā pusē, tad tas ir negatīvs. Nepareizs stāvoklis var radīt nepareizu stūres centru un novirzi uz sāniem;
  • vilces leņķis – tas ir virziens, kādā aizmugurējie riteņi ir vērsti pret transportlīdzekļa centra līniju. Ja vilces līnija ir pa labi, leņķis tiek uzskatīts par pozitīvu, ja tas ir pa kreisi, leņķis ir negatīvs. Par šo problēmu liecina automašīnas tieksme vilkt pa kreisi vai pa labi, jo tādējādi tā mēģina kompensēt šo problēmu. Tas izraisa nevienmērīgu riepu nodilumu, kas var pārvērsties par tukšu vai plīsušu riepu.

Formatik autoserviss piedāvā veikt ģeometrijas pārbaudi un regulēšanu, lai tā būtu pareiza.

das ir pareizas ģeometrijas priekšrocības?

Kā viens no ģeometrijas pārbaudes plusiem ir tas, ka neatkarīgi no tā, kura ģeometrijas daļa tiek pārbaudīta, ir iespējams redzēt visu ģeometriju un tādējādi noteikt jebkuru atkāpi no standartiem. Ģeometrija tiek mērīta ar speciāla datora palīdzību un lāzeriem, kas pēc tam tiek savienoti ar datoru.

Lai gan dažreiz pietiek tikai ar riteņu savirzes regulēšanu, tomēr mēs iesakām veikt pilnu ģeometrijas pārbaudi, jo dažkārt vaina var būt lielāka nekā sākotnēji domāts un ģeometrijas pārbaude var ietaupīt lielākus izdevumus remontā.

Automašīna, kurai ir pareiza ģeometrija, būs ekonomiskāka, tai samazināsies riepu nodilums, tās vadīšana būs vieglāka un patīkamāka, kā arī braukšana būs drošāka gan Jums, gan citiem.

Formatik autoserviss Valmiera, Voldemāra Baloža iela 13, LV-4201, nodrošinās augstas kvalitātes ģeometrijas pārbaudi, kuru veiks pieredzējuši profesionāļi!