Riepu tirdzniecība

Riepas ir viens no vissvarīgākajiem aspektiem katram auto, tāpēc ir svarīgi izvēlēties katrai automašīnai vispiemērotākās un augstas kvalitātes riepas, lai braukšana būtu patīkama un droša. Ne mazāk svarīgi ir tas, ka kvalitatīvu riepu kalpošanas laiks būs ilgāks.

Riepu tirdzniecībaAutomašīnu riepas ir elastīgas, lai absorbētu triecienu, kad riepas kustība notiek pa nevienmērīgām virsmām. Visbiežāk riepu materiāls ir sintētiskā gumija, dabiskā kaučuka un citu ķīmisko vielu savienojums. Riepas tiek veidotas tā, lai tās atbilstu katra transportlīdzekļa svaram, nodrošinot spiedienu, kas pārmērīgi neizkustinās virsmu, tāpēc ir ļoti svarīgi, ka riepas ir atbilstošas konkrētam transportlīdzeklim, lai tās darbotos pēc iespējas labāk un kalpotu ilgāk.

Riepu veidi

Riepas ir dažādu veidu, kas attiecīgi ir piemērotas dažādiem apstākļiem – ziemai, vasarai, kā arī sportam un citas.

Ziemas riepas – pēc Latvijas ceļu satiksmes noteikumiem automašīnām ir jābūt aprīkotām ar ziemas riepām no 1.decembra līdz 1.martam. Minimālais ziemas riepu protektora dziļums ir 4mm. Ir svarīgi pieminēt to, ka vasaras riepas zaudē savas īpašības, kad temperatūras stabiņš noslīd līdz +7 C. Ziemas riepas var būt dažāda veida, tāpēc izvēlieties tās pēc sava braukšanas stila:

  • ziemas riepas ar radzēm – šīs riepas ir vairāk stabilas un ir lielāka kontrole pār automašīnu uz apledojušiem ceļiem. Šīs riepas ir paredzētas braukšanai bargos ziemas apstākļos, kur ir bieza sniega kārta vai kur ceļi netiek kaisīti un ir biežs apledojums. Der atcerēties, ka šis riepu veids ir aizliegts dažās valstīs (Polija, Vācija u.c.), kā arī pēc Latvijas noteikumiem ar tām nedrīkst braukt no 1.maija līdz 1.oktobrim.
  • ziemas riepas bez radzēm (mīkstās ziemas riepas) – šīm riepām ir laba saķere ar ceļu pie zemām temperatūrām, ledus un sniega. Tās ir ļoti labi piemērotas braukšanai Latvijā un ārpus tās, kā arī tās ir klusākas nekā riepas ar radzēm. Kā daži no trūkumiem ir zemākas bremzēšanas īpašības braucot lielā ātrumā, kā arī tās ātrāk nolietojas braucot pa sausu vai slapju ceļu.
  • cietās ziemas riepas – šīs riepas ir piemērotas ceļiem, kuri tiek regulāri tīrīti un kaisīti. Ņemot vērā to, ka šīm riepām ir noapaļoti plecu bloki, tām ir labāka saķere ar ceļu līkumos, kā arī tās ir piemērotas braukšanai lielā ātrumā (ātrgaitas šosejas), bet tās nav īsti piemērotas braukšanai pa apledojušiem un sniegotiem ceļiem.
  • visssezonas riepas – šīs riepas ir vairāk paredzētas klimata joslā, kur vidējā gaisa temperatūra ziemā ir 0 C, bet tās ir atļauts izmantot Latvijā arī ziemā. Der zināt, ka šīs riepas nenodrošina tik augstu drošību un saķeri ar ceļu kā ziemas apstākļiem paredzētas riepas. Tās ir lielisks variants, ja ikdienā ar automašīnu nebraucat un tā tiek izmantota tikai nedēļas nogalēs vai retāk. Ne mazāk svarīgi ir tas, ka vasaras laikā tās dilst straujāk nekā vasaras sezonai paredzētas riepas.

Vasaras riepas ir paredzētas laika apstākļos, kad gaisa temperatūra sasniedz +7 C. Pēc Latvijas noteikumiem ar vasaras riepām ir atļauts braukt no 1.marta. Tās ir paredzētas braukšanai pa sausu un mitru ceļu un veido maksimālu saķeri ar ceļu, tās apslāpē troksni. Ne mazāk svarīgi ir tas, ka braukšana ir komfortablāka un var ieekonomēt degvielas patēriņu līdz pat 4%.

Riepas kravas automašīnām un autobusiem – šiem spēkratiem riepas atšķiras no vieglajām automašīnām, lai nodrošinātu to, ka autobusa vai kravas automašīnas svars tiek izlīdzināts un riepas ir piemērotas konkrētajam svaram. Ne mazāk svarīgi ir izvēlēties riepas, kas ir paredzētas konkrētajam transporta līdzeklim (autobusam, piekabei, spectehnikai u.c.). Ne mazāk svarīgi ir zināt, kādos apstākļos, kādam ceļa segumam un citiem faktoriem ir paredzētas riepas, kā arī kāda krava tiks pārvadāta u.c.

Sporta riepas ir paredzētas katram sporta braukšanas veidam – rallijam pa grunti, rallijam pa asfaltu, rallijam pa sniegotiem un ledainiem ceļiem un šosejai. Piedāvājam arī moto riepas.

Mūsu ieteikumi riepu iegādei:

  • Ziniet sava transportlīdzekļa veidu, modeli un riepu izmēru – katram transportlīdzeklim ir piemērotas savas riepas, tāpēc ir svarīgi meklēt riepas, kuras ir piemērotas tieši Jūsu automašīnai. Lai gan vislabāk ir izvēlēties riepas, kuras ir vispiemērotākās automašīnai, tomēr riepu iegādi ietekmē arī braukšanas stils un tas, kā Jūs jūtaties vislabāk. Ir gadījumi, kad automašīnas riepas tiek nomainītas uz cita veida, lai, piemēram, palielinātu automašīnas stabilitāti vai izlabotu vizuālo izskatu. Ja neesat pārliecināts par to, kādas riepas Jums ir vajadzīgas, jautājiet palīdzību autoservisā, kurā zinoši cilvēki Jums palīdzēs;
  • izvēlieties riepas, kuras ir piemērotas klimata un apstākļiem, kuros parasti braucat. Ja dzīvojat laukos, kur ceļus ziemas laikā reti tīra, tad labāk izvēlieties riepas ar radzēm (ziemai), ja dzīvojat pilsētā, kur ceļi tiek tīrīti, iesakām izvēlēties mīkstās ziemas riepas. Novērtējiet savus braukšanas apstākļus, lai braukšana būtu patīkamāka un drošāka;
  • padomājiet, ar ko, kur un kā Jūs visbiežāk braucat – papildus tam, kādos apstākļos un ar kādu transportlīdzekli Jūs braucat, padomājiet par to, kur Jums patīk braukt un kāds ir Jūsu braukšanas veids. Varbūt Jums patīk braukt pa ceļiem, kuri netiek bieži izmantoti vai izmantojat šoseju, kas ir attīrīta? Katrs no šiem aspektiem var ietekmēt to, kādas riepas ir piemērotas tieši Jums.